Κωνσταντίνος Καρεμφύλλης
00:00 - 01:00
Μαρία Μαρκοπούλου
01:00 - 03:00
Ηρακλής Ευστρατιάδης
03:00 - 05:00
Κωνσταντίνος Καρεμφύλλης
05:00 - 06:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
06:00 - 06:10
Μιχάλης Παπαευαγόρου - Νίτσα Παύλου - Χάρης Παναγιώτου
06:10 - 07:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
07:00 - 07:05
Μιχάλης Παπαευαγόρου - Νίτσα Παύλου - Χάρης Παναγιώτου
07:05 - 08:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
08:00 - 08:05
Μιχάλης Παπαευαγόρου - Χάρης Παναγιώτου - Νίτσα Παύλου
08:05 - 08:30
Μιχάλης Παπαευαγόρου - Νίτσα Παύλου - Χάρης Παναγιώτου
08:30 - 09:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
09:00 - 09:05
Μιχάλης Παπαευαγόρου - Νίτσα Παύλου - Χάρης Παναγιώτου
09:05 - 10:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
10:00 - 10:10
Έλενα Χειλέτη
10:10 - 11:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
11:00 - 11:05
Έλενα Χειλέτη
11:05 - 12:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
12:00 - 12:05
Δημοσιογραφικό Τμήμα
13:00 - 13:30
Πόλυς Χαραλάμπους - Κωνσταντίνος Νικολάου
13:30 - 15:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα Deutsche Welle
15:00 - 15:10
Χαρά Γεωργιάδη
15:10 - 16:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
16:00 - 16:05
Πανίκος Καρπέττας
16:05 - 17:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
17:00 - 17:10
Πανίκος Καρπέττας
17:10 - 18:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
18:00 - 18:05
Γεωργία Αντωνιάδου
18:10 - 19:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
19:00 - 19:10
Φάνης Κρίγκος
19:10 - 21:00
Σώσης Θεοδοσίου
21:00 - 00:00
66 %
N
0 km/h
81 %
SE
1.9 km/h
78 %
SW
3.2 km/h
SE
4.2 km/h
75 %
E
5.6 km/h
87 %
NW
2.4 km/h

Κατακλυσμός στην Κύπρο!

Γιορτάζεται στις 17 Ιουνίου φέτος, με πλούσιες καλλιτεχνικές εκδηλώσεις σ' όλες τις πόλεις της Κύπρου, η μεγάλη γιορτή του Κατακλυσμού. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Κατακλυσμού στους Δήμους:

ΔΗΜΟΣ ΛΕΜΕΣΟΥ

Το φετινό πρόγραμμα της Γιορτή του Κατακλυσμού θα πραγματοποιηθεί στο Πολυλειτουργικό Παραθαλάσσιο Πάρκο της Επίχωσης από το Σάββατο 15 Ιουνίου μέχρι την Δευτέρα 17 Ιουνίου 2019.

Αναλυτικά το Πρόγραμμα περιλαμβάνει:

Σάββατο 15 Ιουνίου, Κυριακή 16 Ιουνίου & Δευτέρα 17 Ιουνίου

Λαϊκή Γιορτή με κυπριακά προϊόντα και άλλα παραδοσιακά είδη στον Ανατολικό Χώρο Στάθμευσης (Επίχωση).

Σάββατο 15 Ιουνίου

Αποβάθρα -  έναντι  καφέ  NERO 

8:30μ.μ. Ο Πολιτιστικός Χορευτικός Όμιλος ΔΙΟΝΥΣΟΣ το Μουσικό Σχήμα Αντάμα και η Αρετή Κετιμέ παρουσιάζουν την παράσταση με τίτλο «Κάτω στο Γιαλό» με παραδοσιακά και ρεμπέτικα τραγούδια και χορό.

Κυριακή 16 Ιουνίου & Δευτέρα 17 Ιουνίου

Βόλτα με το σκάφος SALONE της εταιρείας Relax Cruises για να δείτε την πόλη από τη θάλασσα και να θυμηθείτε τον παλιό  «Πάμπορο».

Ώρες αναχώρησης: 18:00μ.μ. / 19:00μ.μ. / 20:00μ.μ. / 21:00μ.μ.

Τιμή εισιτηρίου: Ενήλικες: €5, Παιδιά (μέχρι 12 χρονών) €2

Όλα τα έσοδα θα δοθούν σε κοινωνικά ιδρύματα.

Κυριακή 16 Ιουνίου

Θεατράκι του Παραθαλάσσιου Πάρκου

8.00μ.μ. Θέατρο σκιών «Ο Καραγκιόζης και ο μαγεμένος πάμπορος»  από τον καραγκιοζοπαίχτη Γιάννη Πάφιο.

Αποβάθρα -  έναντι  καφέ  NERO

8:30μ.μ. Ο Πολιτιστικός Όμιλος «ΖΗΔΡΟΣ» Πολεμιδιών και οι «Νέοι Ορίζοντες» σε μια παράσταση με παραδοσιακούς χορούς και τραγούδια από την Κρήτη την Κύπρο το Αιγαίο και τη Μικρά Ασία.

Δευτέρα 17 Ιουνίου

Αποβάθρα -  έναντι  καφέ  NERO 

8.30μ.μ. «Τα πιο ωραία Λαϊκά» συναυλία με την Κατερίνα Κούκα και τον Στέλιο Διονυσίου με οκταμελή ορχήστρα υπό την διεύθυνση του Άδμητου Πιτσιλλίδη.

 

Εκδηλώσεις σε συνεργασία με τον Ναυτικό Όμιλο Λεμεσού

Σάββατο 15 Ιουνίου

8.00-10.00π.μ. Η ομάδα Κανό Καγιάκ του Ναυτικού Ομίλου Λεμεσού θα προπονείται κατά μήκος του Μόλου.    

4.00μ.μ.-7.30μ.μ. Ο Δήμος Λεμεσού σε συνεργασία με τον Ναυτικό Όμιλο Μέσα Γειτονιάς και τον υδάτινο κόσμο διοργανώνουν τουρνουά Water Polo μεταξύ της ξύλινης αποβάθρας του Μόλου και του Παλιού Λιμανιού.

Σάββατο 15 Ιουνίου & Κυριακή 16 Ιουνίου

8.30π.μ. & 9.30π.μ. Το τμήμα κωπηλασίας του Ναυτικού Ομίλου Λεμεσού προσφέρει πρωινή εκγύμναση στο θεατράκι του Μόλου.

10.00π.μ.-5.00μ.μ. Η ομάδα ιστιοπλοΐας του Ναυτικού Ομίλου Λεμεσού με τις ομάδες dinghies & Windsurfing θα προπονούνται κατά μήκος του Μόλου.

Κυριακή 16 Ιουνίου

12.00π.μ.-4.00μ.μ. To St. Raphael Yacht Club διοργανώνει αγώνες σκαφών ανοιχτής θαλάσσης από τη Μαρίνα του St. Raphael, κατά μήκος του παραλιακού μετώπου μέχρι τη Μαρίνα Λεμεσού και πίσω στη Μαρίνα του St. Raphael.

ΔΗΜΟΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

Παρασκευή 14 Ιουνίου

8:00 μ.μ. – 8:30 μ.μ. 

ΕΝΑΡΚΤΗΡΙΑ ΠΑΡΕΛΑΣΗ 

Λαμβάνουν μέρος: Πολιτιστικοί ομίλοι, χορευτικά συγκροτήματα, Ναυτικός Όμιλος Λάρνακας, Πρόσκοποι, Ναυτοπρόσκοποι, Αεροπρόσκοποι, Οδηγοί, Ναυτοδηγοί, 298ον Σύστημα Ναυτοπροσκόπων Ζήνων και Οδοιπόροι Αγάπης.

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ από τον Δήμαρχο Λάρνακας κ. Ανδρέα Βύρα

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ από την Υπουργό Μεταφορών, Επικοινωνιών και Έργων κ. Βασιλική Αναστασιάδου

8:45 μ.μ – 9:45 μ.μ.

Μουσικό γαϊτανάκι  με την ΑΡΕΤΗ ΚΕΤΙΜΕ και το Μουσικό Σχήμα ΑΝΤΑΜΑ, Καλλιτεχνική διεύθυνση: Νικόλας Βρυώνη

9:50 μ.μ – 10:05μ.μ 

Το Χορευτικό Συγκρότημα ΚΙΜΩΝ Ξυλοτύμβου παρουσιάζει κυπριακούς παραδοσιακούς χορούς, Χοροδιδασκαλία: Χριστάκης Κορυζής

10:10 μ.μ. – 00:00 

Η συμβολή της γυναίκας στο κυπριακό τραγούδι με το Μουσικό Σχήμα του Μιχάλη Χατζημιχαήλ 

Τραγουδούν: Άντρη Καραντώνη, Δήμητρα Χατζημιχαήλ

Βιολί: Σάββας Στεφάνου

Έρευνα/ επιμέλεια: Μιχάλης Χατζημιχαήλ  

                

ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

Σάββατο 15 Ιουνίου

7:30 μ.μ. – 8:30 μ.μ.  

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΚΥΠΡΙΑΚΩΝ ΧΟΡΩΝ

Κατηγορίες: Μέχρι 16 χρονών και άνω των 16 χρονών

Βιολί: Σπύρος Δημητρίου    

Λαούτο: Γιώργος Λειβαδιώτης    

8:35 μ.μ. – 8:50 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΟΜΟΝΟΙΑ Αραδίππου παρουσιάζει ελληνικούς παραδοσιακούς χορούς 

Χοροδιδασκαλία: Παύλος Μιχαηλάς, Λούκας Πάρτου, Δημήτρης Πιτσιλλής

8:55 μ.μ. – 9:25 μ.μ.

Το Μουσικό Σχήμα ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΜΑΠΠΟΥΡΑΣ παρουσιάζει παραδοσιακά κυπριακά και σμυρναίικα τραγούδια         

Τραγούδι: Κυριάκος Μαππούρας / Μιράντα Χαρίδημου 

Βιολί: Σάββας Λάμπρου

Λαούτο: Γιώργος Λειβαδιώτης

Σαντούρι: Βερόνικα Αλωνεύτου

Κρουστά: Μαρία Κραμβή                                                             

9:30 μ.μ – 10:15 μ.μ.

THE GODFATHER – Magic Beyond Illusion

Ο δημοφιλής Mentalist Χρίστος Σφηκουρής γνωστός ως «The Godfather» παρουσιάζει «Μαγεία πέραν της Οφθαλμαπάτης»          

10:15 μ.μ. – 10:55μ.μ

Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΦΑΝΗΣ παρουσιάζει μουσικό πρόγραμμα αφιερωμένο στον Μάνο Λοΐζο. Συμμετέχουν: Δημήτρης Μεσημέρης και  Παναγιώτα Προκοπά

Καλλιτεχνική επιμέλεια: Δημήτρης Φανής                                                          

11:00 μ.μ. - 11:25 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΑΡΑΔΙΠΠΟΣ – ΚΑΡΟΤΣΕΡΗΣ παρουσιάζει τα Ρεμπέτικα «Φέρε μας κάπελα κρασί» με το Μουσικό Σχήμα Καροτσέρη

Καλλιτεχνική επιμέλεια: Αντώνης και Χρυσή Αβραάμ     

11:30 μ.μ. – 1:00 π.μ.

Συναυλία με τον ΣΤΑΝ                                             

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

Κυριακή 16 Ιουνίου

7:00 μ.μ. – 11:00 μ.μ.

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ, ΚΥΠΡΙΑΚΩΝ ΠΟΙΗΜΑΤΩΝ, ΕΡΩΤΙΚΩΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ & ΤΣΙΑΤΤΙΣΜΑΤΩΝ 

Βιολί: Σπύρος Δημητρίου                                                                  

Λαούτο: Γιώργος Λειβαδιώτης

11:05 μ.μ. – 11:35 μ.μ.

Ο Μιχάλης Ττερλικκάς και η Μουσική Παρέα «Μούσα» παρουσιάζουν παραδοσιακή μουσική της Κύπρου.

Τραγούδι: Μιχάλης Ττερλικκάς 

Βιολί: Κώστας Καρπασίτης 

Λαούτο: Γιάννης Σουρουλλάς

Ταμπουτσιά: Νίκος Σουρούλλάς

11:40 μ.μ. – 11:55 μ.μ

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΑΘΑΝΑΣΙΑ παρουσιάζει ελληνικούς λαϊκούς χορούς                                 

Χοροδιδασκαλία: Γιώργος Θεοδούλου

12:00 μ.μ – 1:30 π.μ

ΣΥΝΑΥΛΙΑ με τους ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΟΥΚΑ, ΣΤΕΛΙΟ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ, ΣΤΕΛΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ και ΚΩΣΤΑ ΧΑΤΖΗΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

Δευτέρα 17 Ιουνίου

7:30 μ.μ. – 8:30 μ.μ.  

Διαγωνισμοί 

ΑΥΛΟΥ -  ΜΠΑΛΟΥ

Βιολί: Σπύρος Δημητρίου

Λαούτο: Γιώργος Λειβαδιώτης                                                        

8:35 μ.μ – 9:05 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΒΑΣΙΛΙΤΖΙΑ παρουσιάζει το πρόγραμμα «Κύπρος και Αιγαίο – ρυθμοί παράλληλοι» 

Τραγούδι: Μαρία Κερτεπενέ-Λαζάρου

Χορογραφίες-Χοροδιδασκαλία: Ζαχαρίας Κερτεπενέ, Μαρία Δημητρίου-Ττοφαρή

Ευθύνη μουσικής: Λουκία Λαζάρου

Καλλιτεχνική διεύθυνση: Αντώνης Λαζάρου                 

9:10 μ.μ. – 9:50 μ.μ.

Ο Χρήστος Σίκκης με το συγκρότημα του παρουσιάζουν παραδοσιακά τραγούδια από την Κύπρο και άλλες περιοχές του ελληνισμού

Βιολί: Παύλος Χόπλαρος 

Λαούτο: Γιώργος Λειβαδιώτης

Σαντούρι: Κυριάκος Γεωργαλλάς 

Φλογέρες- νευ- κρουστά: Αντρέας Σίκκης                 

9:55 μ.μ. – 10:10 μ.μ.

Ο Λαογραφικός Όμιλος ΖΟΡΜΠΑΣ παρουσιάζει ελληνικούς και λαϊκούς χορούς 

Χορογραφίες: Δημήτρης και Δέσπω Κόνσολου

10:15 μ.μ. – 10:55 μ.μ.

ΕΡΜΟΓΕΝΗΣ ΣΚΙΤΙΝΗΣ ACOUSTIC

11:00 μ.μ. - 1:00 π.μ. 

Συναυλία του ΝΙΚΟΥ ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΥ                

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

Τρίτη 18 Ιουνίου

8:00 μ.μ. – 9:00 μ.μ.  

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ 

ΠΑΙΔΙΚΟΣ

9:05 μ.μ. – 9:20 μ.μ.

Το Χορευτικό Συγκρότημα του Πολιτιστικού Ομίλου ΣΥΝΑΠΑΝΤΗΜΑ ΑΓΑΠΗΣ παρουσιάζει κυπριακούς παραδοσιακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Χριστίνα Δημητρίου                                

9:25 μ.μ. – 9:45 μ.μ.

Το Μουσικό Σχήμα ΑΙΓΑΙΟΠΕΛΑΓΙΤΙΚΑ παρουσιάζει νησιώτικα τραγούδια 

Βιολί: Ιωσήφ Πουλλής

Τραγούδι / βιολί: Βάσω Νικολή

Κιθάρα / τραγούδι: Ανδρέας Πιττίρης

Τουμπερλέκι: Ξενής Ξενή                                 

9:50 μ.μ. – 10:05 μ.μ.

Ο Λαογραφικός Πολιτιστικός Όμιλος ΤΡΙΔΑΔΑ ΛΕΙΒΑΔΙΩΝ παρουσιάζει κυπριακούς παραδοσιακούς χορούς 

Χοροδιδασκαλία: Χρίστος Σιουκρής, Εμμανουέλλα Σιέρκουλα     

10:10 μ.μ. – 10:25 μ.μ

Ο Χορευτικός ‘Όμιλος ΑΓΚΑΛΗ ΜΑΚΡΑΣΥΚΑΣ παρουσιάζει κυπριακούς παραδοσιακούς χορούς ήθη και έθιμα

Χοροδιδασκαλία: Πιέρος Ζαπούνης 

10:30 μ.μ. – 00:00

Λαϊκή Συναυλία 

Τραγούδι: Πέτρος Κουλουμής, Έλενα Ανδρέου

Αννίτα Κωνσταντίνου και Παντελής Ιωνά

Μαέστρος: Μιχάλης Μέσσιος

Καλλιτεχνική διεύθυνση: Χρήστος Φιλίππου                   

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

Τετάρτη 19 Ιουνίου

6:30 μ.μ. – 6:40 μ.μ.

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ από τον Δήμαρχο Λάρνακας κ. Ανδρέα Βύρα 

6:50 μ.μ. - 7:20 μ.μ.

Η ΠΑΛΙΑ ΠΑΡΕΑ Χορωδία Συνταξιούχων ΕΚΥΣΥ Λάρνακας – Αμμοχώστου παρουσιάζει λαϊκά άσματα. Μουσική επιμέλεια: Λουκία Σκορδή                                      

7:25 μ.μ. - 7:40 μ.μ. 

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ Βορόκλινης και Συνοικισμού παρουσιάζει κυπριακούς παραδοσιακούς χορούς

Χορογραφίες: Μιχάλης Μιχαήλ                                                     

7:45 μ.μ. – 7:55 μ.μ.

Τραγούδια με τη Νεφέλη Αντωνίου και τον Μιχάλη Μεταξά                                

8:00 μ.μ. – 9:00 μ.μ.

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ

9:05 μ.μ. – 9:30 μ.μ.

Το μουσικό σχήμα TRIPLE L.A.V παρουσιάζει ένα ευχάριστο μουσικό πρόγραμμα                         

9:35 μ.μ. – 10:05 μ.μ.

Μουσικό πρόγραμμα με τη ΓΕΩΡΓΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΧΑΛΛΑ με διασκευές τραγουδιών που αγαπήθηκαν                       

10:10 μ.μ. -10:50

Το Αμερικάνικο Συγκρότημα No/Hugs στην Κύπρο 

Alternative Rock / Greek Pop/Punk 

Band Leader: Narcissus A-Ngel (Γεωργία Χ"Κωνσταντίνου)                                                 

10:55 μ.μ. – 1:00 π.μ

Συναυλία - ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ  

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ Η ΝΙΚΗ ΝΙΚΟΛΑΟΥ  

Παρασκευή 14 Ιουνίου

8:00 μ.μ. - 8:30 μ.μ.

ΠΑΡΕΛΑΣΗ

8:35μ.μ. - 8:55 μ.μ.

Το Χορευτικό Συγκρότημα ΚΙΜΩΝ Ξυλοτύμβου παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς. Χοροδιδασκαλία: Χριστάκης Κορυζής 

9:00 μ.μ. - 9:20 μ.μ. 

Η  Σχολή Χορού DANCING ART της Λένας Θεοδώρου παρουσιάζει λατινοαμερικάνικους χoρούς  και break dance

Χοροδιδασκαλία: Όλγα Πουπνόβα

9:25 μ.μ. - 9:45 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος  «ΜΑΛΛΟΥΡΑ» Αθηένου παρουσιάζει μοντέρνο χορό είδος  Hip-Hop

Χοροδιδασκαλία: Ανδρέας Χατζηκυπριανού

9:50 μ.μ. - 10:10 μ.μ. 

Ο Λαογραφικός  Όμιλος ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΑΣΣΙΩΤΗΣ της ΟΜΟΝΟΙΑΣ Άσσιας παρουσιάζει ένα ποικίλο πρόγραμμα κυπριακών χορών

Χοροδιδασκαλία: Παναγιώτης Κκουτής, 

Γιαννάκης Τσικουρής

10:15 μ.μ. – 10:35 μ.μ

Η Σχολή Χορού ΠΕΡΚΑΛΛΟΣ παρουσιάζει κυπριακούς παραδοσιακούς και ελληνικούς λαϊκούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Μάριος Πατσιάς 

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

Σάββατο 15 Ιουνίου

7:00 μ.μ. - 7:20 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΚΥΠΡΟΣ παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς 

Χοροδιδασκαλία: Κώστας Ανδρέου, Μιράντα Προκοπίου 

7:25 μ.μ. - 7:45 μ.μ.

Ευχάριστο μουσικό πρόγραμμα με την ομάδα τραγουδιού ΝΟΤΑ ΑΒΡΑΑΜΙΔΟΥ 

7:50 μ.μ. - 8:10 μ.μ.

Η Χορευτική Ομάδα Κέντρου Νεότητας Λευκάρων παρουσιάζει μοντέρνους χορούς 

Χοροδιδασκαλία: Ευφημία Ραουνά 

8:15 μ.μ. - 8:35 μ.μ.

Το Κέντρο Νεότητας Σκαρίνου παρουσιάζει ένα ποικίλο μουσικοχορευτικό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία: Θεόδουλος Θεοδούλου        

8:40 μ.μ. - 9:00 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΕΛΥΣΩ παρουσιάζει μοντέρνους χορούς

Γενική επιμέλεια: Άντρη Πανασέτη      

9:05 μ.μ. - 9:25 μ.μ.

Η Σχολή Χορού PAVLOS LAZAROU DANCE CENTER παρουσιάζει ένα ποικίλο πρόγραμμα μοντέρνων χορών 

Χοροδιδασκαλία: Παύλος Λαζάρου

9:30 μ.μ. - 9:50 μ.μ.

H Σχολή Χορού BELLY DANCE ACADEMY παρουσιάζει ανατολίτικους χορούς 

Χοροδιδασκαλία: Βαλεντίνα  Δημητρίου

9:55 μ.μ. - 10:15 μ.μ.

Ο Λαογραφικός Πολιτιστικός Όμιλος ΤΡΙΔΑΤΑ Λιβαδιών παρουσιάζει ένα λαϊκό χορευτικό πρόγραμμα 

Χοροδιδασκαλία: Μάριος Σιουκρής , Εμανουέλλα Σιέρκουλα και Λευτέρης Σιουκρής 

10:20 μ.μ. - 10:40 μ.μ.

O Πολιτιστικός Όμιλος Διεθνούς Αστυνομικού Συνδέσμου (I.P.A) παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα 

Χοροδιδασκαλία: Γιώργος Θεοδούλου

10:45 μ.μ. - 11:30 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος Καλού Χωριού παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς 

Χοροδιδάσκαλος: Κώστας Ανδρέου

                                          

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

Κυριακή 16 Ιουνίου

6:10 μ.μ. - 6:30 μ.μ.

Η Παιδική Σκηνή ΔΩΡΟΥ ΚΥΡΙΑΚΙΔΗ παρουσιάζει την παιδική μουσική παράσταση «Ο Νικολάκης μάστερ σιέφ»

6:35 μ.μ. - 7:05 μ.μ.

H Σχολή Χορού LET’S DANCE FITNESS AND DANCE STUDIO παρουσιάζει μοντέρνους και λάτιν χορούς, zumba και break dance.

Χοροδιδασκαλία: Κατερίνα Στυλιανού

7:10 μ.μ. - 7:30 μ.μ.

H Σχολή Χορού STATE OF DANCE παρουσιάζει μοντέρνους χορούς breakdance, hip-hop και contemporary dance

Χοροδιδασκαλία: Νικόλας Πλωμαρίτης , Κάκια Κοφτερού

7:35 μ.μ. - 7:55 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΒΑΣΙΛΙΤΖΙΑ παρουσιάζει ένα ποικίλο ρεπερτόριο με λαϊκούς, μοντέρνους και σύγχρονους χορούς

Χοροδιδασκαλία: Έλενα Γεωργίου, Κάλια Χατζηττοφή                                                                                                                           

8:00 μ.μ - 8:20 μ.μ

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΑΘΑΝΑΣΙΑ παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα 

Χοροδιδασκαλία: Γιώργος Θεοδούλου                                                 

8:25 μ.μ. - 8:45 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΑΘΑΝΑΣΙΑ παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα 

Χοροδιδασκαλία: Γιώργος Θεοδούλου

8:50 μ.μ. - 9:10 μ.μ.

O Πολιτιστικός Όμιλος Λιβαδιών παρουσιάζει ένα ποικίλο πρόγραμμα 

Διεύθυνση: Άντρη Γεωργίου      

9:15 μ.μ. - 9:35 μ.μ.

Το παιδικό χορευτικό τμήμα του Χορευτικού Ομίλου ΑΓΚΑΛΗ παρουσιάζει ελληνικούς και κυπριακούς χορούς 

Χοροδιδασκαλία: Πιέρος Ζαπούνης 

9:40 μ.μ. - 10:00 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΚΑΡΟΤΣΕΡΗΣ παρουσιάζει ελληνικούς λαϊκούς και παραδοσιακούς χορούς  

Χοροδιδασκαλία: Χρυσή Αβραάμ

10:05 μ.μ. - 10:25 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΚΑΡΟΤΣΕΡΗΣ παρουσιάζει ελληνικούς λαϊκούς και παραδοσιακούς χορούς  

Χοροδιδασκαλία: Χρυσή Αβραάμ

10:30 μ.μ. - 10:50 μ.μ.

H παιδική χορωδία του Πολιτιστικού Ομίλου ΒΑΣΙΛΙΤΖΙΑ παρουσιάζει ένα ποικίλο ρεπερτόριο με ελληνικά και άλλα τραγούδια

Διεύθυνση: Λουκία Λαζάρου       

10:55 μ.μ. - 11:15 μ.μ.

Ο ΜARIO MENTAL παρουσιάζει ένα πρόγραμμα με μουσική R&B 

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

Δευτέρα 17 Ιουνίου 

6:20 μ.μ. - 6:40 μ.μ.

Mουσικό πρόγραμμα με το συγκρότημα ROCK ALL ROCK

Διδασκαλία: Μάριος Γαβριήλ

6:45 μ.μ. - 7:15 μ.μ.

Mουσικό πρόγραμμα με το συγκρότημα   PERCEPTION 

Διδασκαλία: Μάριος Γαβριήλ                                               

7:20 μ.μ. - 7:40 μ.μ.

Η Σχολή Χορού DANZANTE παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα 

Χοροδιδασκαλία: Αναστασία Ευαγγελίδου

7:45 μ.μ. - 8:05 μ.μ.

Το Κοινοτικό Συμβούλιο ΠΥΡΓΩΝ παρουσιάζει ελληνικούς παραδοσιακούς χορούς 

Χοροδιδασκαλία: Έλενα Σάββα              

8:10 μ.μ. - 8:30 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΑΝΤΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ παρουσιάζει ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα με μοντέρνο, hip-hop, λαϊκό, ανατολίτικο

Χοροδιδασκαλία:  Άντρη Γεωργίου

8:35 μ.μ. - 8:55μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΣΥΝΑΠΑΝΤΗΜΑ ΑΓΑΠΗΣ παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς                                                             

Χοροδιδασκαλία: Χριστίνα Δημητρίου                    

9:00 μ.μ. - 9:20 μ.μ.

Η ΣΧΟΛΗ ΧΟΡΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ παρουσιάζει ένα ποικίλο ελληνικό λαϊκό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία: Μαριάννα Σαββίδου                  

9:25 μ.μ. - 9:45 μ.μ.

Νεανικό Μουσικό Σχήμα DNA

9:50 μ.μ. - 10:10μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος «ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ» παρουσιάζει ένα ποικίλο πρόγραμμα από λαικούς κυπριακούς και ελληνικούς χορούς και Ηip-Hop.

Χοροδιδασκαλία: Γιάννης Μιχαήλ, Λήδα Βούρκα      

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

Τρίτη 18 Ιουνίου

6:00 μ.μ. - 6:20 μ.μ.

Η Σχολή Χορoύ L. P.D DANCE παρουσιάζει ένα ποικίλο πρόγραμμα από λατινοαμερικάνικους, κυπριακούς και λαϊκούς χορούς, καθώς και ρυθμική ακροβατική γυμναστική

Χοροδιδασκαλία: Παναγιώτης Χαραλάμπους              

6:25 μ.μ - 6:45 μ.μ.

Το Χορευτικό Σωματείο ΛΕΥΚΟΝΟΙΚΟ παρουσιάζει ελληνικούς παραδοσιακούς χορούς   

Χοροδιδασκαλία: Λούκας Πάρτου

6:50 μ.μ - 7:35μ.μ.

Η CHARISMA BAND παρουσιάζει ελληνικά τραγούδια διαφόρων εποχών 

Τραγούδι: Νεφέλη Αντωνίου, Νικολέττα Λειβαδιώτη, Μαρίνα Χρίστου

Τραγούδι / Βιολί: Χρίστος Κασουλίδης 

Κιθάρα: Δημήτρης Κωνσταντίνου

Πλήκτρα: Μιχάλης Μετάξάς

Καλλιτεχνική επιμέλεια: Δημήτρης Κωνσταντίνου   

7:40 μ.μ - 8:00 μ.μ.

Η Σχολή Μουσικής και Θεάτρου ΑΝΔΑΝΩ παρουσιάζει το μουσικό παιδικό πρόγραμμα «μουσικό κουτί» με τη συμμετοχή της χορευτικής ομάδας «ΛΥΜΠΙΑ»

Χοροδιδασκαλία: Καλίνα Πρόνιακ                                               

8:05 μ.μ. - 8:25 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ANNA’S SCHOOL OF DANCE (A.S.D) παρουσιάζει μοντέρνους και παραδοσιακούς χορούς 

Χοροδιδασκαλία: Άννα Βουκή, Γιάννος Σιάντονας

8:30 μ.μ. - 8:50 μ.μ.

Το Χορευτικό Συγκρότημα της ΠΟΕΔ Λάρνακας παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς 

Χοροδιδασκαλία: Δημήτρης Πιτσιλλής

8:55 μ.μ. - 9:15 μ.μ.

Η Παιδική Χορωδία του Πολιτιστικού Ομίλου ΒΑΣΙΛΙΤΖΙΑ παρουσιάζει ένα πρόγραμμα με διάφορα ελληνικά και άλλα τραγούδια 

Διεύθυνση: Λουκία Λαζάρου                                                                 

9:20 μ.μ. - 9:40μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΣΕΡΚΗΣ παρουσιάζει λαϊκούς και κρητικούς χορούς.

Χοροδιδασκαλία: Σέργιος Πίττας

9:45 μ.μ. - 10:30 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΟΜΟΝΟΙΑ Αραδίπου παρουσιάζει ελληνικούς παραδοσιακούς χορούς 

Χοροδιδασκαλία: Παύλος Μιχαηλάς, Λούκας Παρτού, Δημήτρης Πιτσιλλής

10:35 μ.μ. - 10:55 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΒΡΑΚΟΦΟΡΟΙ παρουσιάζει κυπριακούς χορούς 

Χοροδιδασκαλία: Κώστας Ανδρέου και Μιράντα Προκοπίου

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

Τετάρτη 19 Ιουνίου

7:30 μ.μ. - 7:50 μ.μ.

Ό ταχυδακτυλουργός JOHN BOX OF SUPRISES παρουσιάζει μαγικά κόλπα                                             

7:55 μ.μ. - 8:15 μ.μ.

Παράσταση «ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΠΕΙΡΑΤΗΣ» από την ομάδα ΚΟΥΚΛΟιστορίες 

8:20 μ.μ - 8:40μ.μ.

Ο Ποντιακός Σύλλογος  ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ παρουσιάζει ποντιακούς παραδοσιακούς χορούς 

Χοροδιδασκαλία: Πέτρος Τζεϊρανίδης.                                                                                   

8:45 μ.μ. - 9:05 μ.μ.

Η ΦΑΝΗ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ παρουσιάζει ένα πλούσιο ρεπερτόριο τραγουδιών.                                                                                                     

9:10 μ.μ. - 9:20 μ.μ.

Η Χορευτική Ομάδα Κέντρου Νεότητας Λευκάρων παρουσιάζει μοντέρνους χορούς .

Χοροδιδασκαλία: Ευφημία Ραουνά 

9:25 μ.μ - 11:00 μ.μ.

Το ΠΡΙΜΑ ΣΕΓΟΝΤΟ και το Μουσικό Σχήμα ΕΝ ΕΛΛΑΔΙ παρουσιάζουν τη μουσική παράσταση «Ρίξε την πιο γλυκιά πενιά».

Τραγούδι/κιθάρα: Σταύρος Τριγκής, Σταύρος Ζιντάνος

Τραγούδι/μπουζούκι: Γιώργος Παπασολομώντος

Τραγούδι: Εμμανουέλλα Βασιλείου                              

 

ΕΞΕΔΡΑ ΜΕΣΑΙΩΝΙΚΟΥ ΚΑΣΤΡΟΥ 

ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ

Παρασκευή 14 Ιουνίου

8:30 μ.μ.

Το Θέατρο Σκιών του ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΠΑΦΙΟΥ παρουσιάζει το έργο: «Ο Καραγκιόζης και ο δεινόσαυρος» {ΕΚΘΕΣΗ ΦΙΓΟΥΡΩΝ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ}         

Σάββατο 15 Ιουνίου

8:30 μ.μ.

Το Θέατρο Σκιών του ΓΙΑΝΝΗ ΠΑΦΙΟΥ παρουσιάζει το έργο: «Ο Καραγκιόζης και ο μαγεμένος Πάμπορος» {ΕΚΘΕΣΗ ΦΙΓΟΥΡΩΝ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ}                       

Κυριακή 16 Ιουνίου

8:30 μ. μ.

Το Θέατρο Σκιών του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ παρουσιάζει το έργο: «Ο Καραγκιόζης Γραμματικός» {ΕΚΘΕΣΗ ΦΙΓΟΥΡΩΝ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ}                  

Δεύτερα 17 Ιουνίου

8:30 μ. μ.

Η Δημιουργική Ομάδα «ΠΥΡΗΝΑΣ» παρουσιάζει τη μουσικό-θεατρική παράσταση «ΚΥΠΡΙΑΚΑ ΕΡΩΤΙΚΑ»

Ερωτικές Φυλλάδες Κύπριων Ποιητάρηδων 

Ερμηνεία: Έλενα Χατζηαυξέντη

Βιολί/βιόλα: Μιχάλης Κουλουμής 

Κρουστά/νέι/φωνή: Βασίλης Φιλίππου 

Ούτι/κιθάρα/φωνή: Γιάννης Κουτής

Σκηνοθεσία/οργάνωση: Χρύσω Χαραλάμπους           

Τρίτη 18 Ιουνίου

8:30 μ. μ.

Το Μουσείο – Εργαστήριο Θεάτρου Σκιών ΠΑΦΙΟΣ παρουσιάζει το έργο: «Ο Μέγα Αλέξαντρος και ο κατηραμένος όφις» {ΕΚΘΕΣΗ ΦΙΓΟΥΡΩΝ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ}  

 

ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΚΥΠΡΙΑΚΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ

Παρασκευή 14 Ιουνίου – Τρίτη 18 Ιουνίου

1. Κάδρα

2. Καλαθάς

3. Τσιακούθκια

4. Σκαρπάρης

5. Χειρόμυλος                                                                              

6. Φρουκάλια - τσέστοι         

7. Σαρκές – ταπατζιές – ματσούκες – βούρκες 

8. Πιθκιαύλι                                     

9. Ξύλινες δημιουργίες                       

10. Κομπολόγια                                   

11. Κωμοδρόμος                                  

12. Πλέξιμο                                     

13. Κεντητική                                                 

14. Χειροτεχνήματα κουκουλιών       

      

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

Σάββατο 15 Ιουνίου

ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 

10:00 π.μ.  - 1:00 μ.μ.

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ                             

Σάββατο 15 Ιουνίου

ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΛΙΤΖ 

10:30 π.μ.

GOLDEN BAY BEACH HOTEL ΛΑΡΝΑΚΑ

Κυριακή 16 Ιουνίου  

ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΝΩ - ΚΑΓΙΑΚ

7:30 π.μ. 

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 

Κυριακή16 Ιουνίου 

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ: OPTIMIST, LASER, GENERAL HANDICAP

10:00 π.μ. – 5:00 μ.μ. 

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 

Δευτέρα 17 Ιουνίου

ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ BEACH VOLLEY 

10:00 π.μ.

ΠΑΡΑΛΙΑ ΤΗΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ (ΦΟΙΝΙΚΟΥΔΕΣ) 

ΧΟΡΗΓΟΣ: ΚΕΟ

Δευτέρα 17 Ιουνίου

ΣΚΑΦΟΙ ΑΝΟΙΚΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ 

10:00 π.μ. 

ΘΑΛΑΣΣΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΛΑΡΝΑΚΑΣ (ΦΟΙΝΙΚΟΥΔΕΣ)

ΔΗΜΟΣ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ

Oι τετραήμερες εκδηλώσεις στην Γιορτή του Κατακλυσμού/Ψαριού & 7ου Φεστιβάλ Νερού θα πραγματοποιηθούν στον χερσαίο χώρο του γραφικού λιμανιού της Αγίας Νάπας από τις 14-17 Ιουνίου 2019 από τον Δήμο Αγίας Νάπας.

Στο φετινό πρόγραμμα ξεχωρίζουν η μεγάλη συναυλία που θα δώσει το Σάββατο 15 Ιουνίου ο σπουδαίος Έλληνας καλλιτέχνης Γιάννης Πάριος, ο οποίος μαζί με την ορχήστρα του θα παρουσιάσει τραγούδια - επιτυχίες που σφράγισαν την πολύχρονη καριέρα του, όπως επίσης η συναυλία του πρωτοεμφανιζόμενου Έλληνα τραγουδιστή Μάκη Δημάκη, την Κυριακή 16 Ιουνίου.

Πέρα από τις δύο συναυλίες το καλλιτεχνικό μέρος του προγράμματος περιλαμβάνει επίσης, Κυπριακούς Χορούς από τον Χορευτικό Όμιλο Δήμου Αγίας Νάπας (Σάββατο & Κυριακή 15&16/06), σάτυρα από τις διάσημες γριούλες της Κυπριακής τηλεόρασης «Πόπη και Άντζελα», τις οποίες υποδύονται οι γνωστοί ηθοποιοί Κωστάκης Κωνσταντίνου και Αντρέας Αργυρίδης (Σάββατο 15/06), νησιώτικους χορούς από τον Χορευτικό ΄Ομιλο Δήμου Αγίας Νάπας (Δευτέρα 17/06), διαγωνισμό τσιαττιστών, ερωτικών τραγουδιών και ποιημάτων, στον οποίο συμμετέχουν γνωστοί Λαϊκοί ποιητές (Δευτέρα 17/06).

Tην έναρξη του προγράμματος του Σαββάτου (15/06) θα κάνει Φιλαρμονική της Αστυνομικής Δύναμης Κύπρου, η οποία θα παιανίζει κατά μήκος της λεωφόρου Μακαρίου μέχρι το χώρο της εκδήλωσης και θα τη συνοδεύει η ομάδα μαζορετών της Αιμιλίας Σαλούτα - Coach-Choreographer Εθνικής Ομάδας Κύπρου.

Στο Λιμανάκι Αγίας Νάπας θα διεξαχθούν Fly Board Show (14-17/06) με τους Exclusive Cyprus Distributor, Παγκύπριοι Αγώνες Θαλάσσιου Τζετ Σκι (Κυριακή 16/06) και το 7ο Φεστιβάλ Νερού (Δευτέρα 17/06, η ώρα 10.00πμ). Επίσης, στο πλαίσιο της γιορτής του Ψαριού, θα προσφέρονται στους θαμώνες ψαρομεζέδες που θα ετοιμάσουν οι ψαροταβέρνες της γύρω περιοχής και θα λειτουργεί στο χώρο έκθεση Φωτογραφίας και ειδών αλιείας. 

Τη Δευτέρα 17 Ιουνίου θα τελεστεί στο εκκλησάκι του Αγίου Γεωργίου Θεία Λειτουργία όπου μετά το πέρας της, Ιερείς και πιστοί θα επιβιβαστούν σε ψαρόβαρκες όπου ανοικτά του Λιμανιού θα γίνει ο καθαγιασμός των υδάτων.

ΔΗΜΟΣ ΠΑΦΟΥ

Τριήμερες και με κεντρικό άξονα το συνδυασμό του λαϊκού πολιτιστικού στοιχείου με τη σύγχρονη ψυχαγωγία, θα είναι και οι φετινές εκδηλώσεις "Γιορτή Κατακλυσμού", που διοργανώνει ο Δήμος Πάφου, το Σάββατο 15, την Κυριακή 16, και τη Δευτέρα 17 Ιουνίου 2019.

Το πρόγραμμα της Γιορτής, περιλαμβάνει ποικίλες καλλιτεχνικές εκδηλώσεις, στην Πλατεία Κάστρου, κάθε βράδυ του τριημέρου και Θαλάσσια Αγωνίσματα, το απόγευμα της Δευτέρας, στο λιμανάκι της Κάτω Πάφου.

Ξεχωρίζουν, η συμμετοχή Χορευτικού Συγκροτήματος των Ποντίων ομογενών και  η μεγάλη Συναυλία του Γιώργου Γιαννιά, το βράδυ της Κυριακής.

Η είσοδος για το κοινό  είναι ελεύθερη σε όλες τις εκδηλώσεις.

Αναλυτικά το πρόγραμμα: 

Σάββατο 15 Ιουνίου

8.00 μ.μ. - Πλατεία Κάστρου: Καλλιτεχνικό Πρόγραμμα

•  Κυπριακοί παραδοσιακοί χοροί, από το Πολιτισμικό Λαογραφικό Εργαστήρι Κονιών

•  Νησιωτικοί παραδοσιακοί χοροί, από το Χορευτικό Συγκρότημα του Λαογραφικού 

    Ομίλου '' Αφροδίτη '' Γεροσκήπου                                 

•  Παράσταση με Ποντιακούς παραδοσιακούς χορούς, από τη Μαύρη Θάλασσα και τη Γεωργία, από το Χορευτικό Συγκρότημα “ Ρωμιοσύνη” . 

Κυρικακή 16 Ιουνίου

8.00μ.μ. - Πλατεία Κάστρου: Καλλιτεχνικό Πρόγραμμα

- Χαιρετισμός από τον Δήμαρχο Πάφου Φαίδωνα Φαίδωνος.

- Μεγάλη Συναυλία από τον Γιώργο Γιαννιά και την Ορχήστρα του.

Δευτέρα 17 Ιουνίου

5.00μ.μ. – Λιμανάκι, Κάτω Πάφος

Θαλάσσια Αγωνίσματα 

Συνεργάζονται:

• Δήμος Πάφου

• Ναυτικός Όμιλος Πάφου 

• Πολιτιστικός Σύνδεσμος Κάτω Πάφου 

• Εκκλησιαστική Επιτροπή Ιερού Ναού Παναγίας Θεοσκέπαστης.

8.00μ.μ. - Πλατεία Κάστρου: Καλλιτεχνικό Πρόγραμμα

• Συναυλία από τη « Μουσική Παρέα Μούσα » και τον Μιχάλη Τερλικκά

• Χοροί από την ομάδα χορού του Χορευτικού Ομίλου ''Διόνυσος''

• Συναυλία από τον Σώτο Γονιό και την Έλενα Σολέα, με την Ορχήστρα του Κωνσταντίνου Ζορπά.