95 %
W
1.4 km/h

Νίκη "ανάσα" για την Ένωση

Με σημαντική νίκη της Ένωσης Νέων Παραλιμνίου ολοκληρώθηκε η 16η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta.
H E.N.Π., με γκολ του Δημήτρη Θεοδώρου στο 4ο λεπτό, επικράτησε στο Στάδιο Τάσος Μάρκου με 1-0 της Δόξας Κατωκοπιάς. Άξιο αναφοράς ότι το γκολ για τους γηπεδούχους προήλθε από εντυπωσιακή ατομική ενέργεια του Βαρέλα. Στην συνέχεια και μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, η Ε.Ν.Π. είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα ανέβασε ρυθμούς χάνοντας κάποιες ευκαιρίες για να φέρει το ματς στα ίσα. Παρόλα αυτά, το γκολ που σημειώθηκε στο 4ο λεπτό του αγώνα έμελλε να διαμορφώσει και το τελικό αποτέλεσμα.

Με την επιτυχία της αυτή η Ένωση έφτασε στους 11 βαθμούς, ενώ στους 8 παρέμεινε η Δόξα Κατωκοπιάς η οποία πλέον βρίσκεται μόνη στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.