Κωνσταντίνος Καρεμφύλλης
00:00 - 02:00
Μαρία Μαρκοπούλου
02:00 - 04:00
Ηρακλής Ευστρατιάδης
04:00 - 06:00
Ηρακλής Ευστρατιάδης
06:00 - 07:00
Κωνσταντίνος Καρεμφύλλης
07:00 - 10:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
10:00 - 10:10
Πόλυς Χαραλάμπους
10:10 - 11:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
11:00 - 11:05
Έμιλυ Βασιλειάδου
11:05 - 12:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
12:00 - 12:05
Έμιλυ Βασιλειάδου
12:05 - 13:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
13:00 - 13:10
Σπύρος Βασιλάκος
13:10 - 15:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα Deutsche Welle
15:00 - 15:10
Μάριος Παπαδόπουλος
15:10 - 16:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
16:00 - 16:10
Μάριος Παπαδόπουλος
16:10 - 17:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
17:00 - 17:15
Κωνσταντίνος Καρεμφύλλης
17:05 - 18:00
Δημοσιογραφικό Τμήμα
18:00 - 18:10
Κωνσταντίνος Καρεμφύλλης
18:10 - 19:00
Γιώργος Παυλίδης
19:00 - 22:00
Ανδρέας Βερναρδής
22:00 - 00:00
41 %
W
9 km/h
24 %
W
20.3 km/h
44 %
SE
7.6 km/h
N
20 km/h
46 %
W
16.1 km/h
51 %
NW
3.9 km/h

Flash Dance

Το Flash Dance θα πραγαμτοποιηθεί στις 10 Ιουνίου στις 6 το απόγευμα στο Παλιό Ξυδάδικο. Πρόκειται για μια νέα πλατφόρμα που προσφέρεται σε καλλιτέχνες των παραστατικών τεχνών (με βασικό εργαλείο την κίνηση) για να μοιραστούν και να δοκιμάσουν ιδέες, ακόμα και ακατέργαστες μπροστά σε κοινό. 

Με την ολοκλήρωση των παρουσιάσεων θα πραγματοποιηθεί συντονισμένη συζήτηση ανατροφοδότησης με ομάδα καλλιτεχνών  από διαφορετικά πεδία, που έχουν προσκληθεί για να παρακολουθήσουν όλο τον μίνι-μαραθώνιο. Η διαδικασία θα είναι ανοικτή και στο κοινό.

Tο Flash Dance διοργανώνεται από την Στέγη Σύγχρoνου Χορού Λεμεσού σε συνεργασία με το Κέντρο Παραστατικών Τεχνών ΜΙΤΟΣ στα πλαίσια του theYard.Residency.17. Οι δύο οργανισμοί συνεργάζονται επίσημα για πρώτη φορά, και δημιουργούν αυτή τη νέα πλατφόρμα πιλοτικά με το όραμα να υπάρξει η συνέχεια της κάθε χρόνο σε αυτό το πλαίσιο.
 
Συμμετέχοντες

- Άντρια Μιχαηλίδου | Experimental Feminine 7’
- Niyal Soykan, Icim Aglamaz | Existence 5’
- Mαρία Τοφίνη | ΝonStop 10’
- Catarina Corujeira | Two Points 4’
- Mαρία Κασάπη | -Πλην- 7’
- Keren Haver | Improvisation 4’
- Andrei Soares, Ines Ribeira, Rafaela Silva | Soirt 5’
- Bekir Simsek | Ego 5’

Συζήτηση | Ανατροφοδότηση
- Νατάσα Γεωργίου (χορογράφος, εκπαιδευτικός, εξετάστρια χορού)
- Λουίζα Παπαλοϊζου (συγγραφέας)
- Αριάνα Μαρκουλίδου (performer, dance maker)

Συντοντίστρια
- Ελεάνα Αλεξάνδρου (performance maker,υπεύθυνη φιλοξενίας του theYard.Residency.17)